Tworzenie sklepów internetowych. Projektowanie i wdrożenie.

Stworzymy dla Ciebie sklep internetowy, który osiągnie sukces

Konkurencja w branży e-commerce jest naprawdę duża. Miej pewność, że Twój sklep internetowy w 100% spełni wymagania użytkowników sieci – zleć projektowanie strony ekspertom z Range i zapewnij klientom najwyższe standardy zakupów.

Oferta w pigułce

Projekt sklepu internetowego, w którym chce się kupować

Na sukces sklepu internetowego składa się wiele czynników, o które Ty, jako właściciel, musisz zadbać. Decydując się na nasze usługi masz pewność, że wszystkie obszary działania sklepu, które dotyczą projektu strony www, jej funkcjonalności i wyglądu, zostaną stworzone w jak najlepszy sposób. Co rozumiemy przez jak najlepszy? Przede wszystkim to, że:

Sukces Twojego sklepu internetowego to nasz cel

E-commerce to dynamicznie rozwijający się rynek, dlatego Twój sklep musi być zaprojektowany w sposób, który nie tylko dorówna obecnym standardom, ale je przewyższy. Powierzając jego stworzenie specjalistom z Range zyskasz pewność, że będzie cechował się:

Tworzenie sklepu
internetowego krok po kroku

Sklep internetowy prezentujący Twoją ofertę w przejrzysty i ciekawy sposób to finalny efekt szeregu mniejszych działań, podejmowanych przez specjalistów z Range. Cały proces projektowy można podzielić na kilka etapów:

WooCommerce czy PrestaShop,
co wybrać?

Oba systemy należą do najbardziej popularnych, najczęściej polecanych i wybieranych.  Mają wiele wspólnego — oba wszak oparte są o oprogramowanie open source, czyli darmowe, nie wymagające comiesięcznych abonamentów. Oferują  tysiące dodatków w postaci szablonów, wtyczek czy modułów oraz cechuje je duża elastyczność i możliwość dopasowania do wymagań konkretnego klienta. Oba również są bardzo funkcjonalne, jeśli chodzi o  przeprowadzenie optymalizacji pod pozycjonowanie oraz oferują integracje z innym oprogramowaniem czy platformami.

Nie można więc powiedzieć, by któreś rozwiązanie było gorsze lub lepsze. Są po prostu między nimi pewne różnice, które sprawiają, że danych okolicznościach będziemy polecać określone rozwiązanie.

Prosimy o traktowanie poniższego porównania poglądowo, bo i tak każde zlecenie rozpatrujemy indywidualnie, a rekomendacje robimy dopiero po kontakcie, uszczegółowieniu wymagań, briefie. Co ciekawe, dość często okazuje się, że nasi Klienci nie uwzględnili pewnych funkcjonalności, które  sklep po prostu musi mieć, albo odwrotnie — rozważają rozwiązania, które  korzystniej będzie wdrożyć dopiero wraz ze skalowaniem się biznesu.

Niezależnie od wybranego systemu konieczna (a przynajmniej wskazana) jest opieka specjalisty z zewnątrz. Dotyczy to np. aktualizacji okresowych i w tym krytycznych, dbania o zgodność między  używanymi dodatkami i modułami, bezpieczeństwo. Tu jednak zaznaczmy, że nasza oferta nie kończy się na przygotowaniu sklepu. Oferujemy zarówno wsparcie dla sklepów WooCommerce, jak  i  opiekę nad sklepami PrestaShop, w każdym z tych przypadków możemy zaoferować również działania z zakresu marketingu w internecie, jak kampanie PPC czy pozycjonowanie sklepów internetowych.

Tak więc w uproszczeniu:
Sklep na WooCommerce polecimy firmom, w których sklepach znajduje się mała lub  średnia liczba produktów. Technicznie możliwe jest stworzenie sklepów WooCommerce o dowolnie dużej bazie towarów, jednak doświadczenie podpowiada, że w pewnym momencie „zaczynają się schody”. PrestaShop z kolei bez problemu radzi sobie zarówno z wieloma towarami, jak i kupującymi.
 
WooCommerce wydaje się też łatwiejszy w podstawowej obsłudze, zwłaszcza dla osób, które mają doświadczenie z CMSem WordPress. W przypadku Presty wdrożenie może być trochę  dłuższe, jednak mamy tu z kolei więcej możliwości zarządzania i konfiguracji już „na start”, nawet bez modułów i dodatków.
Właśnie gdy chodzi o możliwość rozbudowania wersji podstawowych, to tu na prym wysuwa się Presta, do której łatwiej jest o gotowe zaawansowane moduły  e-commerce.  Zaznaczmy jednak,  że  w obu przypadkach możemy postawić sklep spełniający wymagania większości Klientów i użytkowników.
 
Dodajmy tu, że uruchomienie WooCommerce na WP i PrestaShop w podstawowych wersjach praktycznie równie szybkie.
 
Na pewno jednak różnicę będzie widoczna w cenie. Oba systemy są w zasadzie darmowe (open source), płatne jednak mogą być dodatki czy motywy. Konfiguracja Presty jest też bardziej czasochłonna, co sprawia, że taki sklep może być droższy, niż Woo, ale nadal w obu przypadkach  możemy zaproponować uruchomienie sklepu internetowego nawet za kilka tysięcy złotych.

Nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie lepsze w przypadku Twojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację, a przygotujemy wycenę i rekomendację, wraz z możliwością skorzystania z pakietu usług dodatkowych. Będziesz w dobrych rękach.

Sprawdź, co zyskasz z naszą Agencją
Marcin Caban
New Business Manager
poniedziałek–piątek w godz. 9–17
Odpowiadamy w ciągu 24 godzin.

Najczęściej zadawane pytania

Na pewno masz do nas mnóstwo pytań związanych z projektowaniem sklepów internetowych. W tym miejscu odpowiadamy na te, które pojawiają się najczęściej

Bezpieczeństwo Twojego sklepu to dla nas priorytet. Jako eksperci jesteśmy w stanie zagwarantować, że strona powstaje na bazie stabilnego oprogramowania, które wcześniej zostało dobrze przetestowane. Najważniejszym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo sklepu jest certyfikat SSL, dzięki któremu dane osobowe i finansowe osób robiących zakupy są odpowiednio zaszyfrowane. Dzięki temu nie ma możliwości ich przechwycenia przez osoby trzecie.

To, w jakie funkcje wyposażony zostanie Twój sklep, zależy do wielu czynników. Po pierwsze – Twoich oczekiwań i celów, jakie chcesz osiągnąć, po drugie – specyfiki branży lub rodzaju produktów, jakie oferujesz, a po trzecie – zasad maksymalnej użyteczności i wygody dla klienta. Sklepy tworzone są przez naszych ekspertów na oprogramowaniu WooCommerce, więc funkcje użyte podczas projektu odpowiadają też możliwościom, jakie daje ta platforma. Przy każdym zleceniu wygląd i funkcje sklepu są wypadkową oczekiwań klientów i eksperckiej wiedzy naszych specjalistów.

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, na etapie projektowania sklepu pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie. Dlatego na bieżąco możesz poinformować nas o tym, jakich zmian oczekujesz – dotyczy to zarówno wyglądu, funkcji sklepu, jak i wewnętrznego mechanizmu jego działania. 

Po stworzeniu sklepu możesz zarządzać nim samodzielnie lub zlecić nam również usługi serwisowe. Polega to na regularnym przeprowadzaniu kontroli i udzieleniu wsparcia m.in. w zakresie bezpieczeństwa, funkcjonowania serwera czy aktualizacji strony.

Czy ta oferta była dla Ciebie pomocna?
(4,20 / 5)
Ocenianie…